PL

 Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach
 

1 NIEDZIELA ADWENTU                                                                      3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Po Mszy o 11:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy:
- wszystkich - każdego poranka o godz. 6:30;
- dzieci, które nie mogą rano – we wtorki i czwartki o godz. 18:00.

3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i  gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia.

4. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30; 9:00 i 18:00, podczas których będziemy prosić Maryję o  pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Na Mszy wieczornej będą poświęcone i wręczone dzieciom pierwszokomunijnym Medaliki. Po Mszy, Bractwo Św. Józefa zaprasza do Modlitwy Różańcowej w intencji rodzin i pokoju na świecie.
Ta uroczystość to drugi odpust w naszej parafii i dzień skupienia przed świętami. Zachęcamy więc do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi świętej - kapłani będą pełnić posługę w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

5. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie modlić się w intencji naszych braci i sióstr - katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca zapraszam rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi na Mszę o 11:00 i spotkanie.

6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary składane dziś na tacę oraz za wszelkie datki na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Można zamawiać Msze św. na przyszły 2024 rok. Intencje na nadchodzący tydzień sprawdźmy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

9. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny.

10. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.
Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.
W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.
 


 


................................................................................

 Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej świątyni.

...............................................................................................................
 

.

.