PL

 Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach
 

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU                                                                           23 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
    Będzie to także ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

6. Dziękuję tym wszystkim, którzy podczas kolędy mieli dla mnie otwarte drzwi i serca, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Wizyta duszpasterska zostaje zawieszona ze względu na rosnącą liczbę zakażeń. Nie wiemy, kiedy będzie kontynuacja – wtedy, gdy przejdzie fala pandemii. Leży mi na sercu poznanie wszystkich parafian a  obecnie jest to utrudnione.


7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i  utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Intencje mszalne.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 2  lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
- środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
- piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 

.............................................................................................................

 Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej świątyni.

...............................................................................................................