PL

 Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        17 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Po mszy o godz. 900 krótkie zebranie z kandydatami do bierzmowania.

2. Za tydzień Niedzielą Misyjną rozpoczniemy Tydzień Misyjny. – Zbiórka pieniędzy na misje.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy o 1100 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 1730. Tradycyjnie dzieci poprowadzą różaniec w  czwartek i piątek zaś młodzież w sobotę.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy już wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Kartki są wyłożone przy wyjściu z  kościoła. Prośba, aby imiona swoich zmarłych podawać w mianowniku.

6. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73 rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski, założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem

9. Dziękuję P. Adamowi Bogdanowiczowi za pracę na rzecz parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne:

12. Jest już księga intencji mszalnych na przyszły rok (2022). Możemy zamawiać msze w  kancelarii bądź w zakrystii.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i  opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

 

.............................................................................................................

 Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej świątyni.

...............................................................................................................