PL

Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XIX Niedziela Zwykła
18 października 2020

.............................................................................................................

1. Dzisiejsza niedziela misyjna z orędziem papieża Franciszka " oto ja poślij mnie " apeluje do wiernych, aby uwrażliwić na misje kościoła posyłajacego z dobrą nowiną do ludzi oczekujących świadectwa wiary chrzescijan.

2. Zamawiane wypominki będą w modlitwie zanoszone do Boga po Mszy św. o godz. 9. Zachęcam do włączenia swoich modłów za tych, co poprzedzili nas do wieczności.

3. Są gazety, do których czytania zachęcam wiernych

4. Swięci tego tygodnia: jutro Jana i Pawła we wtorek Jana w czwartek Jana Pawła II – papieża, w piatek Józefa i Jana w sobotę Antoniego, wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenai.

5. Dzisiaj, dla statystyki kościoła rzymskokatolickiego, zliczymy wiernych będących na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

6. Na przyszłą niedzielę będzie uroczystośc rocznicy poświęcenia własnego kościoła, wspomnimy budowniczych naszego kościoła zbudowanego na przełomie XIX i XX w. A od 50 lat będącego Parafią teraz o dwóch tytulach sw Floriana i Matki Bożej Niepokalanej. Wspomnimy zmarłych proboszców ks. Kłosowicza i Gabyela i żyjących ks. Czesława Krzysztofa i Piotra. Wspomnimy zmarłe Siostry Córki Bożej Miłości i te nadal służące spoleczności Pabianic. Wszystkich wiernych wspóltworzących tę Parafię.

7. Już za dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o grobach swoich bliskich zmarłych. Najważniejszą jest modlitwa, do nich należy: Zdrowaś Maryjo, Anioł Pański, Wieczny odpoczynek. Niech przy grobie będzie wdzięczna pamięć o zmarłych.

8. Pontyfikat Papieża Jana Pawla II rozpoczął się 16 X 1978 r natomiast 22 X – każdego roku jest wspomnienie liturgiczne świętego Papieża.

9. Proszę o pomoc w przeniesieniu ławek pod wiatę na jesień i zimę, aby z wiosną na nowo je postawić w swoim miejscu.

10. W listopadzie opadną liście z drzew, samemu będzie mi trudno wygrabić liście, dlatego będę prosił o pomoc.

11. Na nadchodzący tydzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich świętych życzę parafianom i miłym gosciom na te dni zadumy nad przemijaniem

.......................................................................................................................................

 

Nr konta bankowego parafii:
92 1020 3437 0000 1402 0214 1125

.......................................................................................................................................